dust8

Proč se na některých zahrádkách v dnešní přetechnizované době stále nedá zaplatit kartou?

To mi hlava nebere........

Nejlepší odpověď
aliendrone

Věřím, že by to pochopil NARÁZ – pokud bys to byl TY, kdo tu srandu zaplatí.
Chceš mít jako podnikatel platební terminál na své zahrádce/provo­zovně? Hádej komu budeš platit poplatek?

  1. zúčtovacímu centru

nebo

  1. vydavateli bankovní karty zákazníka

nebo

  1. zúčtovateli (tvé bance)

nebo

  1. platební bráně (někdo se ten terminál (HW/SW) starat musí

nebo

  1. karetní asociaci (MasterCard, VISA…)

Uhodls? ANO, platíš VŠEM zmíněným ze SVÉHO zisku. O dalších nevýhodách nemluvě. ;) :D :D

Další odpovědi
Ametyst

Proč? Vždyť pohostinství by se bez zpropitného neobešlo. I mzdy jsou nastaveny s ohledem na dýška.

Dochy

Zeptej se v konkrétní provozovně. Co se spropitného týče, to se dá zařídit i u terminálu.

xiperio

Při platbě kartou platí obchodník poplatky. Pokud je nechtějí platit, tak jedou za hotové. Nic víc v tom není. Spropitné tam nehraje roli.

Arne1

Protože se hrdě hlásíme k vyspělému kapitalistickému Západu. Když pojedete na rozvinutý Východ (Bělorusko, Ukrajina, Moldávie a další) tak zjistíte že z peněz vyzvednutých v bankomatu utratíte akorát za ubytování (když to bude u soukromníka) a pak ještě možná za zmrzlinu na ulici, vše ostatní se normálně platí kartou. A to ještě jsou země na Severu, kde se prý i hajzlbábě platí kartou. Samozřejmě, znám i země kde je to horší – například Irán a Podněsterská Moldavská Republika, tam totiž nefungují žádné mezinárodní karty. A trochu výjimka je placení veřejné dopravy v Moldávii – tam se platí hotově a díky tomu že není zapotřebí nákladná infrastruktura kromě jedné důchodkyně tak stojí jedna jízda asi 2.4 našich korun.

elkon

To myslíš u zahradníka?

marci1

U nás normálně a dýško (jsou šikovní, zaslouží si) dáváme mincemi zvlášť. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

aliendrone napsal pravdivý, velmi dramatický příspěvek – dokud si člověk nezjistí, že všechny ty poplatky dohromady jsou mezi 0,9 – 2 až 3% + paušál kolem 200 Kč měsíčně za terminál – viz https://blog.in­spirum.cz/srov­nani-poskytovatelu-platebnich-terminalu-cr-2020/
Samozřejmě, při pár transakcích je paušál drahý …

aliendrone

Pepa25>>> Ano, napsal jsem „dramatický příspěvek“. Proč? Protože když o věci NIC NEVÍŠ, může se to jevit tak, že „o nic nejde“.

  1. Výše poplatků záleží na OBRATU, čím menší, tím VYŠŠÍ poplatky. Pro řetězec není problém vyjednat si 1%, zato hospoda se zahrádkou, inu tam je jsou to 3 procenta jak vyšitá. (a jsou i případy, kdy i VÍCE, jakkoliv záleží na konkrétní situaci a možnostech vyjednávání)
  2. Náklady zůstaly přinejlepším stejné jako před Covidem, nezřídka jsou VYŠŠÍ (inflace).
  3. Tržby NAOPAK jsou NIŽŠÍ. Známý dělal denní tržbu cca 40 000Kč, dnes je MOC rád, když udělá 5000Kč. Turisté = 0 a místní to nevytrhnou (nezřídka mají vlastní potíže). V okamžiku, kdy máš ZÁPORNOU účetní bilanci i tu jednu „blbou Masařku“ (zbytečně vyhozenou) vidíš ÚPLNĚ JINAK.

Ale i kdyby to měl jako před tím (před Covidem) a tržil 1,25 mega/měsíc, TAK CO? Jen lidem kteří dostávají peníze ZA NIC (např. od státu, Unie atp.) může připadat „malicherné se hrdlit“ kvůli ZBYTEČNĚ vyhozeným 3% z tržby (tedy skoro 40000Kč). Víš, i kdyby kartami prohučela jen polovina tržeb (tedy cca 20000Kč vyhozených na poplatky), tak za to můžeš v pohodě platit leasing na auto (dodávku) a ještě ti bohatě zbyde na palivo.

Ale kdo by potřeboval na podnikání auto a naftu, že? Každý hospodský JÁSÁ, že ty prachy může nechat bankám, auto netřeba. Ovšem to jen ve TVÝCH představách. Takhle se „podniká“ jen ve STÁTNÍ (či nějak dotované) darmožroutské sféře. kde na nějaké té miliardě sem nebo tam NESEJDE, že? :(

K tomu se dál vůbec nebudu vyjadřovat, kvůli riziku smáznutí za pejorativy, tohle je už FAKTICKY MOC! :(:(:(

Dochy

Aliene: V zásadě máš pravdu. Ale… Pokud si jdeš koupit housku do krámu, komu všemu budeš platit poplatek? Policajtům, hasičům, naší vládě, našemu prezidentovi, všem úředníkům státních institucí…
Jinak jako obchodník (doufám) platíš jen svému poskytovateli terminálu. On už zařídí to přerozdělení. Ale jo, platíš. Jestli hodně nebo málo je jiná věc. Ale asi to není až tak hrozné, když spousta obchodníků to bere…

dust8

zahrádka = venkovní sezení (hospoda)

elkon

Máš to napsat pořádně (nejsi ani schopen napsat slovo restaurace), zahrádka je široký pojem, zahrádka sama o sobě nic neznamená.