Dr. Darko

Proč se na některých úsecích dálnice neudělá třetí pruh, když je na to dálnice dostatečně široká?

Odpovědi
Emefej

Rozšiřování je drahé. Od roku 2010 je na to pod č.j. 918/2009–910-IPK/8 zpracován plán. Tam kde to je z hlediska hustoty dopravy nutné, by se to mělo na uspořádání 3+3 někde i 4+4 dostavět do roku 2040.

Na webu ŘSD v sekci Technické předpisy – Různé – Kategorizace dálnic najdeš mapy jednotlivých krajů. Tam, kde je u dálnice kategorijní znak vyšší než 28 je planované rozšíření (pozor, mapové podklady jsou z roku 2010, takže některé současné dálnice jsou v mapě zakreslené ještě jako R, ale to na věci nic nemění).

Zdroj: https://www.rsd­.cz/wps/portal/web/tech­nicke-predpisy/ruzne

elkon

To se musíš zeptat na Ředitelství dálnic, ne tady. A popsat jim, jaká to je dálnice.