dust8

Proč se na některých klávesnicích jmenuje pravý Alt s příponou GR?

Má to jiné funkce?

Nejlepší odpověď
Edison

Ano, má jiné funkce a je označován jako šedý.

Další odpovědi
aliendrone

Alternative Graphic – v mnoha národních sadách má „pravý alt“ (AltGr) JINOU funkci, než ten levý. Na anglické klávesnici je po obou stranách mezerníku jen JEDEN alt, resp. 2 klávesy Alt s TOUTÉŽ funkčností.
Tudíž AltGr na národních klávesnicích zdůrazňuje, že jeho zmáčknutí NENÍ ve výsledku stejné, jako na klávesnici anglické. Si myslím. ;)

anonym

Jakýkoliv původní význam zkratka AltGr měla (Alt Graph, dnes to nedává žádný smysl) dnes se čte prostě jako „pravý ALT“. V mnoha programech se jeho význam chápe za ztotožněný s altem levým, ale některé specializovanější programy to odlišují a využívají toho k definici mnohem větší množiny klávesových zkratek, které jsou z části navázané na levý a z části na pravý alt v kombinaci s dalšími meta klávesami (shift, ctrl, super, …).

anonym

nicméně je stále obvyklejší význam Alt a AltGr ztotožňovat, už kvůli tomu, že mnozí výrobci klávesnic sami přestali obě klávesy popisovat odlišně a na levém i pravém najdeme pouze písmena Alt, pak už je jen na uživateli aby si někde zjistil, že pokud software hovoří o AltGr myslí se tím pouze Alt pravý, a pokud hovoří jen o Alt zpravidla je to nastaveno tak aby fungovaly v tom smyslu oba dva stejně.