srbinládin

Proč se na konci knih často nechává několik prázdných listů?

Je to proto, aby měl překlad stejný počet stran jako originál nebo je to kvůli něčemu jinému?

Nejlepší odpověď
annas

V některé knize je na konci jen jedna prázdná strana – plátěná vazba, v jiných jsem našla dvě – u „tvrdé lesklé“ vazby – knihy byly mnohem dražší.

Prázdná strana kdekoliv v knize se nazývá vakát. Rozmístění vakátů je součástí grafické úpravy publikace.

„Existuje ale spoustu "součástek“, které dělají knihu knihou a je jich několik desítek. I když mnoho nakladatelství v současné době některé tyhle součástky vypouští (hlavně z ekonomických důvodů, ale třeba i pro větší originalitu), podle toho, jak jsou knihy vyrobeny, lze poznat jejich kvalitu."

http://www.what­janeread.com/2012/07­/z-ceho-se-sklada-kniha.html
--

Proto se domnívám, že i podle podle počtu vakátů ( nejen na konci knihy) se hodnotí " kvalita" knihy, tedy i její cena..

Další odpovědi
setapouch

Vzal jsem namátkou pět knih a nikde nebylo několik prázdných listů, pouze v jedné byl jeden.

anonym

Žádné prázdné listy v Honzíkově cestě nejsou!
(nejspíš soudíte z jedné knihy napsané azbukou dávných předků z otcovi strany,asi jo).

annas

Ad Pumík – 2 odborné knihy z CJL – 2 volné listy na konci, u jedné 3 listy. 1 volný rovněž u CJL, krásná literatura – 2 listy, krásná literatura – žádný list, 3× krásná literatura – 1 list atd.

arygnoc

už je tu zas.

😉

anonym

Neněchte sa vytočiť ako pivko z čierne hory…

anonym

jo.

anonym

Ta ho nech být,ničím tu neprudí,tak ať tu je.