Smile.dollz

Proč se na dveře věsí věnce?

Proč si lidi na dveře věšejí věnce v každém období? Chápu, že je má dekorativní účel, ale kde se tohle vzalo?

Nejlepší odpověď
elkon

Obětování se Ježíše za naše hříchy. Křesťané často spojují pověšení věnce s obětí Ježíše Krista, kterou na sebe vzal se svým ukřižováním. … Mnoho křesťanů tak zavěšuje své věnce na dveře jako symboliku, že Ježíše zvou do svých domovů a otvírají mu svá srdce.
Věšejí – příšerné slovo. Kam na to lidi chodí.

Další odpovědi
Kepler

Původně se čtyřmi svíčkami na stole sloužilo k odpočítavání adventních týdnů. Advent je období očekávání Vánoc – příchodu Spasitele. Bez svíček se pak dává na dveře.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Smile.dollz

Elkon: Pardon, napsala jsem původně věsí, ale přepsalo se mi to.

quentos

To se nepřepsalo samo, to přepsal moderátor. Sice je správně obojí, ale věsí je řidší. Není to tedy chyba, takže tam to „věsí“ nechám, jestli chcete…