zjentek

Proč se na Chebsku od čtvrtka třese zem?

Nejlepší odpověď
Drap

Z důvodu zemětřesení. V tom kraji to neni nic nezvyklého.

Další odpovědi
led

Vraj emigranti z rozvojových zemí povedali, keď to nejde po zemi, pôjdeme pod zemou a tak pomaly sa prekopávajú cez Europu do vytúženej Zemi Slobody. Ale sú to len fámy, neverte im.
V skutočnosti to v Pekle tancujú Čert a Káča poriadný dupák.

Citujem:
" Dva bloky hornin se v místech zlomů, kterých najdeme v západních Čechách celou řadu, posouvají proti sobě. O jejich lepší „klouzání“ se však stará zvláštní „pára z býčích nozder“: vulkanická natavenina, nebo spíše směs vody a oxidu uhličitého unikající z hlubin pod vysokým tlakem. „Namazané“ plochy zlomu po sobě lépe kloužou, proto nedochází k jednomu velkému prasknutí, ale k více menším.

Živnou půdou pro vytvoření „býčí páry“ představuje oslabená zemská kůra posetá četnými zřídly minerálních pramenů. Bez zajímavosti nejsou ani sopky činné v geologicky nedávné minulosti – Komorní a Železná hůrka nebo výrony plynů z hlubokých partií zemské kůry v lokalitách Bublák a Soos. V celé oblasti se za běžných podmínek uvolňuje 150 m3 oxidu uhličitého."

Zdroj: https://relax­.lidovky.cz/cheb­sko-jako-prirodni-laborator-da1-/veda.aspx?c=A081018­_115818_ln_ve­da_ter

Edison

https://www.emsc-csem.org/Earthqu­ake/?filter=y­es®ion=CZEC­H+REPUBLIC&min_in­tens=0&max_in­tens=8&view=3

Zatím jsem zahlédl 3,5ML

Edison

Mimochodem… je toho zase plný CZ internet… takže: UTFG… 😁