Proč se na auta neprodávají i barevné pneumatiky?

Nejlepší odpověď
Drap

Výroba by byla dražší, náročnější a spotřebitelé jsou zvyklý na klasickou černou barvu. Při každé změně barvy by se musela pracně upravovat a čistit celá výrobní linka a znovu ji potom zase přeladit na klasiku. Barevné by se zřejmě vyráběly jen v malých seriích, a tím by se cena prudce zvyšovala.

Další odpovědi
Ušel ventil

Asi by byly hned zasrané ,

Veteráni mají bílé bočnice ,
a ted jsem našel toto – https://www.ty­den.cz/rubriky/au­ta/zajimavosti/ko­nec-cerne-nudy-bridgestone-umi-barevne-pneumatiky_223181­.html

Kepler

Černé jsou pneumatiky proto, že obsahují až 40% sazí (technického uhlíku), protože svým extrémním vnitřním povrchem zásadně ovlivňují vlastnosti přírodních i syntetických kaučuků, včetně trvanlivosti. Černé pneumatiky už ve hmotě přebarvit nelze, bílé i jinak barevné galoše jsou sice zajímavé, ale moc dlouho nevydrží. Už jenom proto, že degradují UV zářením.

anonym

Třeba takové co svítí ve tmě. Větší bezpečnost a méně sražených lidí a bouraček.