Rokio

Proč se muži většinou dožívají nižšího věku než ženy?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože obvykle kašlou na svoje zdraví. Řeší většinou problémy vyššího významu, jako např. náš poměr k Tchajwanu. 🙂

Další odpovědi
marci1

Zčásti za to mohou geny a testosteron. Dále je to nezdravý životní styl, jehož následky se většinou projeví až kolem padesátky. Muži nad ženami jednoznačně vedou. Především víc kouří a pijí. Nechodí na preventivní prohlídky. Velmi neradi užívají léky. Prostě mají pocit, že jejich tělo zvládne vše samo (možná v mládí), ale ve starším věku to bohužel tělo už nezvládá a žádá si preventivní prohlídky a v případě potřeby léky. Není se za co stydět! 🙂
Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/vzta­hy/muzi-zeny-doziti-vek-umrti-testosteron-geny-pohlavi-rozdily.A190420_194­832_nasi-muzi_abr

aliendrone

Protože většinou mají ŽENY? ;) :D :D

Drap

Proto, že jsou ženatí.

Darcy

ženy se o sebe víc starají, pečují.
Ženy většinou zůstávají jako štít ve vypjatých situacích a jsou oporou, jsou odolnější vůči bolestem, kdežto muži buď bojují, nebo utečou/stáhnou se, proto jsou ženy odolnější a jinak spracují a přežívají stres i traumata, co se odlišne podpisuje na jejich zdraví.
Co jednoho utužuje a posiluje, druhého klepne..

EKSOT123

To je tak smutné, ty odpovědi žen zde. Jakoby zapomněly na poslání muže ženu chránit, starat se o ni, jsou vystaveni mnohem víc námaze, stresu a zodpovědnosti. Jaký div, že unaveni pak nemají tolik sil o sebe tolik pečovat a ani v tom nevidí prioritu. tu vidí v tom, aby to vše měla žena. 🙂 Samozřejmě to tak zcela neplatí, muži někdy riskují a poškozují si zdraví schválně,… přesto je smutné, že ženy, alespoň ty zde, vidí jen jednu stránku věci.
Je takový vtípek: Syn sa sťažuje otcovi: „To je strašne nespravodlivé, že my dvaja tu v obrovskom teple celý deň kosíme, zatiaľ čo mama so setrou doma v chládku celý deň vyšívajú.“ Nato mu otec odvetí: „Neboj sa synak, bude to aj naopak. Keď my dvaja v obrovskej zime budeme rúbať drevo, tak oni dve doma vo veľkom teple budú vyšívať.“

VaclavZeman

Protoze chteji. Dekuju.

cappuccino

Aby se o ne mohly zeny starat!

aliendrone

Ametyst, marci1>>> Tak jistě máte pravdu ve svých tvrzeních, ale…
Vlastní krví podepíši, že ani ten nejchlapáčtější chlap ze všech chlapů mě NIKDY tak nevytočil, jako to levou zadní zvládne průměrná žena. ;) :D :D

Ametyst

Aliene, to ráda věřím. Chlapi si také dokážou odpustit, ale ženy ne. Ty vytáhnou deset let starou záležitost, aby chlapa naštvaly.

Ametyst

Aevul: Tvá odpověd patří spíše do diskuse, než do odpovědí.