jaymes

Proč se musí ve válkách zachraňovat trosečníci?

Když za války válečná loď potopila jinou válečnou loď, tak proč potom zachraňovala z moře nepřátelské trosečníky? Vždy´t jsou to nepřátelé a navíc spotřebujou jídlo a vodu.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak asi proto, že v určitých dobách a v určitých společnostech vznikaly různé „džentlmenské“ dohody jako je třeba takto. Totéž bys mohl říct o braní zajatců nebo o umožnění záchrany raněných.
Navíc zajatce lze i využít – na práci, vyměnit za vlastní zajaté vojáky apod.

Další odpovědi
bolak

Tak za prvý, oni válčit nechtěli, oni jen museli stejně jako ten druhej tým. A za druhý, byla to levná pracovní síla. Když je zabijou, nic tím nezískají, když je využijou třeba na výrobu munice, tak nejen že druhá armáda přijde o lidi, ale tahle navíc lidi získá, kteří můžou dělat práci za stávající dělníky, ze kterých se můžou udělat vojáci, nebo se jim může dát na vybranou, že buď umřou a nebo budou bojovat proti vlastním, což je vlastně dvojitá ztráta, narozdíl od toho kdyby jen zemřeli v boji.

Tohle je jedna ze zásadních minel, které udělal například Áda Židobijec, že se nechal unýst a zbytečně zabíjel lidi které mohl využít k posílení armády. On prakticky díky tý svý umanutosti přišel o 6 milionů vojáků, nebo pracovních sil, plus dalších desítek tisíc lidí který jim tam v těch táborech dělali vedoucí.