Smackdown

Proč se musí podepisovat souhlas při očkování proti tetanu?

Tetanovka.

Nejlepší odpověď
annas

V květnu či červnu jsem čistila kedlubnu a nůž zajel do palce. Hluboká řezná rána, která se musela šít.

Končila mně účinnost tetanové injekce z r. 2002 – platnost nutného přeočkování prodloužena na 15 roků – takže jem dostala injekci novou.

Nic jsem nepodepisovala. .

I očkování u dětí je povinné.
http://www.sa­nare.cz/cz/pa­ge/1685/ockova­ci-kalendar-u-deti-a-dospivajicich­.html?detail=14443

Ale napadlo mě, zda nevyžaduje lékař podpis, pokud někdo očkování odmítne a nesouhlasí s ním.

Další odpovědi
Kepler

Očkování proti tetanu je u nás povinné, tedy souhlas být vyžadován nemusí. Bohužel protitetanovky jsou někdy aplikovány naprosto nesmyslně a zbytečně. Jako každé očkování sebou nese jisté riziko (byť minimální). Lékaři jsou vlastně imrvére jednou nohou v kriminále, tak se jim ani nedivím, že se všemožně jistí. Já mám například v každé ambulantní zprávě slova typu „pacient byl seznámen…pacient souhlasí“ apod. Počti si: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/8-ockovani-proti-tetanu-a-jeho-otazniky/