Smack

Proč se musí platit poplatek za psa?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Myslím, že se očakává, že tvůj pes je prase – ničí a pošpiňuje, co se dá (no, někdy je to svým způsobem pravda… u nevychovaných MAJITELŮ, kteří mají nevychované i psy a nechávají je volně pobíhat). Ale jako né, že by ty peníze šly na tu údržbu obce/města a čištění od psů. U nás na vesnici žádná takové čištění a podobně nikdy neprobíhalo (maximálně vždy šištění cest od posypových kamínků, které zůstaly po zimě).
Prostě další zbytečný příjem pro úřady a hlavně zbytečný výdaj pro lidi. K ničemu (praktickému) to není.
Kdo by se chtěl hádat, tak mám hmotné důkazy… psí dárečky všude a vůbec nemizí. Pouze po čase je odklidí čas a příroda, popřípadě majitelé pozemků, kde jim byla ona hromádka věnována to odklidí někam na kompost a podobně. Nemluvím jen o polích, lesních a lučních cestách, ale i o hlavních silnicích, na chodnících, soukromých pozemcích, před budovami… všude.

Další odpovědi
Justin1

Když se nad tím zamyslím, tak vlastně nevím. Jediný možný význam vidím v odrazování od toho, aby někdo měl psů jako psů, čili hafo hafanů, tím už by hodně obtěžoval svoje okolí a dost možná by i přeceňoval svoje schopnosti zajistit pro psy vhodné podmínky k životu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PepasAvalonu

Jo, ještě bych zapomněl na odchyt psa (který utekl) – který stejně nedělá nikdo z obce (alespoˇm podle mých zkušeností). Ta pouze zavolá, že konkrétní pes je už na obci a že si pro něj majitel může zajet.
Tak jednou do roka. Někde možná víc (jinde zase míň)… to jsou náklady jako prase. Něco, co obec vlastně nic nestojí a co by měla dělat už jen z principu – ohlásit, že se ztatil nějaký pes.