štamgast

Proč se musí očkovat injekcí?

Proč to nejde pomocí tabletky nebo třeba spolknutím vakcíny ze lžičky?

Nejlepší odpověď
Drap

Některé věci jdou aplikovat pomocí lžičky, některé ne. Nepředpokládám, že otázku myslíš vážně. Je celkem logické, že látka podaná orálně se bude chovat a vstřebávat jinak než látka podaná injekčně.

Další odpovědi
setapouch

Dvě desítky znamenají přibližně půl promile alkoholu v krvi. Půl promile krve znamená cca dva a půl mililitrů. Čili dvě desítky znamenají cca 2,5 ml účinné látky.

Očkovací látky je v jedné injekci mezi 0,1 do cca 3 ml. Takže abys ji do sebe dostal v požadovaném množství, musíš jí vypít klidně i tři půllitry. Chce se ti? A chce se ti to platit?

Všechny údaje jsou vycucané z googlu a výpočty jsou hodně zaokrouhlené, nehledě na neaplikovatelný princip :)

lexx

aha…tak kdo si píchne v žílu 2 ml koňaku tak má rauše jakoby zdolal celou láhev a na lačno, kurňa dyť lihovary a hospody zbankrotujou

anonym

Nemusí.