Honzucha

Proč se musí letěť až do Prahy, když někoho uštkne jedovatý had (Mamba)?

Proč není protijed v každém větším městě?

Odpovědi
ReHu

Protijed zrovna proti takovéto mambě není nejlevnější a má určitou trvanlivost.
A šance, že bude někdo zrovna tímto hadem uštknutý je velmi, velmi nízká. Proto je v Pze a není v každém větším městě.

kapka

Je to sice nepříjemné, když se kvůli uštknutí mambou musí letět do Prahy, ale já myslím, že s tím chovatel té mamby musí trochu i počítat. Nemyslím, že by v ČR bylo každoročně uštknuto mnoho lidí mambou. Výroba séra není zadarmo a pravděpodobně nemá nekonečnou trvanlivost. Kdyby mělo být v každém větším městě, nejspíš by to bylo zbytečně drahé.
Já kdybych měla doma mambu a riskovala tím, že mě může při chvilce nepozornosti uštknout, tak bych si pořizovala sérum na vlastní náklady a měla ho doma. Neriskovala bych dlouhý transport. Ale to je jen můj osobní názor.

ReHu máme stejný názor, vážně jsem neopisovala. 🙂