quentos

Proč se musejí obchodníci hlásit akcionářům?

Na počátku 80. let min. stol. prý tato povinnost ještě neexistovala. Proč vznikla, za jakým účelem? Prosím o vysvětlení jako pro blbečka, jsem v tomto naprostý laik.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Otázce nerozumím, myslíte obchodníky s cennými papíry nebo jaké obchodníky?
Akcionáři mohou mít akcie na jméno nebo akcie na doručitele. Pokud mají akcie na doručitele, kromě depozitáře o akcionářích nikdo neví, ani společnost, ve které vlastní akcie.