bolak

Proč se mladí mezi sebou oslovují onemocněním štítné žlázy?

Kdy to vzniklo? A není to až příliš kruté?

Nejlepší odpověď
annas

Oslovení „vole“ se vyskytuje i v neutrálním, nepejorativním smyslu, často také jako konverzační vsuvka. Již za První republiky toto oslovení zpopularizovali Jiří Voskovec a Jan Werich, kteří se takto navzájem na jevišti šeptem chválili. Jeho užívání je však ještě starší a doklady o něm existují už z 19. století v díle Ignáta Herrmanna.. Rozšířilo se po druhé světové válce, kdy nahradilo oslovení „člověče“ či „čéče“.

Slovo vůl se v přeneseném významu používá i jako nadávka, zejména při označení pomalu chápajícího nebo hloupého člověka.
.
SNČ a net

Další odpovědi
Drap

Netuším o čem mluvíš
Doplňuji:
,nemyslím že je to od onemocnění štítné žlázy, ale spíše od hovězího

mosoj

Ty jsi to nikdy neříkal.
Ty patříš mezi ty kteří místo do p..... říkají do prkénka dubového ?

štamgast

Vole není onemocnění štítné žlázy…

annas

Ještě víc podrobností v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vedel-by-nekdo-23

annas

Ad štamgast, o této chorobě s můžete dovědět víc:

http://www.vi­talia.cz/kata­log/nemoci/stru­ma/

Struma ( = vole) nebo-li zvětšení štítné žlázy je onemocnění způsobované různými příčinami.