Kikiki-001

Proč se mi vymazala SD karta?

Přes noc jsem si nechala nabít mobil a ráno jsem zjistila, že se mi z SD karty všechno smazalo a chce naformátovat. Nevíte, jestli se ty data dají ještě nějak získat? Měla jsem tak 3G věcí a je mi to líto to všechno ztratit. A ani nevím, jak se to mohlo stát. Děkuji
Doplňuji:
Záchvat jsem dostala já, vím, že jsem se šla povídat na kartu a soubory tam byly, ale nešly otevřít. Tak jsem si říkala, že prosně.. No stane se, že nějaká chyba, že se to načte. Jakmile jsem se podívala na tu kartu znova, chtělo to naformátovat a pak už mi to ukázolo akorát nic.

Poučení? Je mi jasný, že se z toho poučím.. Mp3ky si stáhnu znova, ale těch fotek je mi líto. Chtěla bych to někam donést, ale když se jim to nepodaří, tak co.. navíc, peníze chybí.

Nejlepší odpověď
Dochy

Mohla chcípnout… Mohl telefon dostat nějaký záchvat…

Existují programy, které se pokusí vydolovat data i z karty s poškozeným souborovým systémem. Doporučuji nejdřív udělat kopii karty a až pak s ní začít laborovat. Rozhodně s ní nijak nepracovat (formát, zápis apod.) dokud neskončíš s obnovou. Pokud Ty a PC spolu nemáte nečekaně vřelý vztah, doporučuji pokusem o záchranu pověřit někoho jiného.

Další odpovědi
anonym

Ze všeho nejdřív telefon vypni, kartu vyndej, dej zpět a telefon zapni.
Pokud se karta opět nenačte, porozmýšlej, nakolik cenná data tam máš (resp. kolik jsi, případně, ochotna za obnovu zaplatit).
😉
Pak (pokud se nenačte) – udělej si bitovou kopii obsahu karty a teprve poté laboruj s pokusy o vytažení dat (resp. svěř to někomu zkušenějšímu).

badisko

No stava se to …je to chyba v SD karte a veci nezachranis ..nezbyva ti nic jineho nez kartu naformatovat …a prijit tak o vsechna ulozena data na mediu …snad to pro tebe bude pouceni..ze data se z takovychto zarizeni mohou ztratit a proto si je mas zalohovat …budto do pocitace nebo je primo prez aplikaci ukladat …treba zde …>> https://onedri­ve.live.com/a­bout/cs-cz/ zde https://treso­rit.com/cloud-storage?utm_ex­pid=64271970-15.GpU0scAzQwWuh8HbBIw­Kgw.1&utm_refe­rrer=https%3A%2F%2Fwww­.google.ie%2Fur­l%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q­%3D%26esrc%3Ds%26sou­rce%3Dweb%26cd%3D1%26ved­%3D0CC4QFjAA%26ur­l%3Dhttps%253A%252F%252F­tresorit.com%252F%26­ei%3DhQq9U_Xm­Buuu7AaZqoHYC­Q%26usg%3DAFQjCNGoS8Xb0N­maWimY6emJAzqrIB­CmmA a jine cloudova uloziste kde mas k datum staly pristup …

mosoj

Jestli je opravdu vymazaná, tak ji neformátuj !!! ani na ni znovu nic nezapisuj. Požádej někoho zdatnějšího ať se ti soubory pokusí obnovit nějakým recuva programem.