Daveid11

Proč se mi telefon rychle nabíjí a rychle vybíjí?

Dobrý den,
Používám telefon Sony Ericsson Xperia mini. Mám ho už 3 roky a před týdnem se mi začal nabíjet tak, že se mi za 1 minutu nabije na 100% a potom takto vydrží 1 hodinu a potom se začne rychle vybíjet- 100%-0% za 5 minut.Předem díky za odpověď.

Odpovědi
Hlada

Vadná baterie.

Dochy

Buď vadná baterie, nebo chyba ve stanovování úrovně nabití. Spíše bude v háji ta baterie.
(Pokud vím, Android si uchovává statistiku pro průběh nabíjení a vybíjení aby co nejlépe odhadoval stupeň nabití. Přinejmenším některé verze telefonů si za jistých situací tu statistiku rozhodili a pak s nabíjením byli potíže)

zvonisek

Zřejmě špatná baterie. Doporučuji vyměnit batetii nebo nový mobil.

Jiří Bohumil

Baterie to má za sebou.:-)
Pokud bude pasovat, doporučuji už pouze Li-Ion, ne Li.Pol.
Třeba tuhle, pokud pasuje i přesná specifikace mobilu.
https://www.a­benys.cz/bate­rie-pro-sony-ericsson-st-15i-xperia-mini-li-ion-1100-mah/

aceg

podívejte se na číslo baterie, kterou máte v telefonu a napište jej do vyhledávače aliexpress.com tam tu novou najdete za částku obvykle nepřesahující 200kč, spíš i méně a s poštovným zdarma