Kepler

Proč se mi sám vypnul tyčový vysavač?

Pravda byl trochu horký, ale proč už po 10 min. vysávání? Soudím, že zasáhla tepelná pojistka. Po delší době chladnutí zase jel. Vysavač má HEPA filtr, který jsem předtím vyčistil tekoucí vodou a důkladně vysušil. Bohužel návod dodali jen cizojazyčný a na netu jsem manuál nenašel. Stejně tam nic o tomto problému v návodu nic není.

Nejlepší odpověď
cochee

Taky může samovypnout při vybitém aku. Pokud už je vysavač staršího data, tak už může být aku za zenitem a tudíž vypne dříve nežli „za mlada.“ Funkce „auto-off“ se většinou řídí napětím akumulátoru. Starší aku = dřívější pokles napětí.

Další odpovědi
zjentek

A je to chytrý vysavač? Já jen, jestli si ti s ním třeba někdo další na dálku nepohrává, jako mně s kompem.

MichaelOffic

To vám poví reklamační oddělení :P

Jiří Bohumil

Pokud je pouze 4 měsíce starý, tak jej ještě párkrát „prožeň“ a pokud se bude problém opakovat, reklamuj. Jestli se po takové krátké době zahřeje tak, že tepelná pojistka (a o tu nejspíše jde, podle Tvého popisu) vypíná, pak to určitě není, zejména u nového vysavače, normální. Může jít o vadu, kterou způsobuje nějaká mechanická závada (ložiska), ale spíše pak (pokud zahřátí nebylo moc velké) o nastavení citlivosti té tepelné ochrany v motoru.
Omezené sání nemá ani tak vliv na vlastní zatížení motoru (šlo by v podstatě o chod s malým zatížením) ale jde hlavně o to, že vzduch který vysavač nasává, je velmi důležitý pro chlazení motoru. Takže pokud se omezí sání, rychleji se zahřeje z důvodu horšího chlazení, ne přetížení. A z důvodů různých úspor (materiálů, hmotnosti a pod.) jsou současné vysavače konstruovány na hranici „únosnosti“ a tepelného zatížení.

Midoc

Možná už je plný prachu, potřebuje vyměnit sáček. Může být také ucpané potrubí vysátým předmětem..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

cochee: vysavač je na zásuvku a je 4 měsíce starý.

zjentek

Přehřívá se. Zkus si nějak porychtovat sání/poměr směsí – jakože pokud máš cenťák prachu na podlaze, tak přidej sání více vzduchu. Zkrátka ulev vyšším poměrem vzduchu tomu sání, bůhví, co je to za mašinu – prostě nevcucni si koberec! (;

Kepler

Tam řádné přisávání vzduchu není. To jsem viděl naposledy u starých podlahových vysavačů z dob šokialismu.