skorcovaz

Proč se mi rozpadá linecké těsto?

Všechno jsem dělala dle receptu http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/295-linecke-kolacky.html , těsto odpočívalo cca 24 h. v lednici a úplně se drobilo! Po 3 hodinách s*aní jsem půlku těsta vyhodila, pač jsem už na tofakt neměla nervy! Perníčkové těsto http://www.to­precepty.cz/re­cept/3353-pernicky-ktere-jsou-hned-mekke/ jsem měla skvělé, ale to linecké bylo děs! Co dělám špatně?
Doplňuji:
Jsem použila nějaký 80% belgický máslo, co přítel od někoho koupil a mouku zn. Penam. Jsem 1/2 dala na radiátoasi na hoďku, ale moc to nepomohlo.. :(
Položila jsem otázku, na kterou potřebuji fakticky nutně odpověď, Google mi našel kulový a tady je to vlastně anketa a zábava?
Jako, 3 h. dělat něco, mít u toho nervy, jako sviňá a nakonec to v jednu ráno ze zoufalství vyhodit, tak to je opravdu zábavné! Se tady normálně válím smíchy, ty vadó!!!

Odpovědi
annas

Z jakého jste pekla tuku? Já jsem loni dělala těsto z kvalitního másla a trvalo hodně dlouho, než se těsto dalo při pokojové teplotě zpracovávat. Vložila jsem těsto na chvíli do mikrovlnky a v pořádku. Těsto zvláčnělo a dalo se snadno válet.

iceT

Moje mamka treba vyzkousela nekolik tipu mouky,a nektera na kvalitu testa mela taky spatny vliv.Nebude to neco podobneho?

Miroslavst

Přišel ti mejl, že byla otázka přesunuta do zábavy? Pokud ne, dělá to nějaký ho..do zde na odpovědích. Admin pošle mejl jak o přesunu tak o smazání.
Poslední dobou jsem si všiml, že někdo sedí u počítače a jen přesunuje otázky.
Nebylo by na škodu, pokud by se u přesunu objevilo jméno (stříbrného nebo zlatého) uživatele, který to dělá. Jinek těch možností, kdo to dělá je 23.
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/zebricek

hanulka11

Já bych tedy asi přidala mléko a žloutek aby těsto se dalo dobře zpracovat,jinak pak jedině nacpat do formiček.

iceT

A mozna je ale problem v mnozstvi mouky uvadene v receptu,ony ty recepty nekdy nebyvaji uplne presne,coz se mi uz taky stalo,ze jsem z toho potom mela maglajz
http://recepty­.vareni.cz/li­necke-cukrovi-s-vanilkou/
Tech receptu je asi milion,tady je dalsi http://recepty­.chytrazena.cz/va­nocni-recepty/babiccino-linecke-104826.html

quentos

teda tohle přemístit do anket a zábavy, to už ať se nechaj administrátoři vyšetřit. Předpokládám, že to s tím rozpadajícím se těstem musela bejt opravdu VELKÁ zábava.

skorcovaz

Ano, byloto nesmírně zábavné m*dat se s tím do 1:00 h. ráno a pak půlku vyhodit, málem jsem se udávila smíchy..!
Asi mají poněkud zvrácený smysl pro humor, nebo nechápou význam slov „anketa“ a „zábava“..