Questman

Proč se mi pořád vysušuje horní patro a jazyk?

Trochu mě bolí v krku a pořád se mi vysušuje horní část jazyka a horní patro. Není to příznak nějaké nemoci?

Odpovědi
Pájo

Záleží na tom, v jakém prostředí se nacházíte. Obecně, pokud máte v pokoji přetopeno a sucho, dojde k vysušení i sliznic úst a krku. Což druhotně může vést k onemocnění.

Pokud je sliznice patra zarudlá, může to být stádiem onemocnění (chřipka, angína, nachlazení).

Na bolest (a na nachlazení) Vám v lékárně ochotně doporučí nějaké pastilky, orální sprej nebo kloktadlo. Pomůže Vám ale i čaj nebo opakovaně vycucat na lžíci trochu medu.

Na „suchý“ interiér doporučuji zvlhčovače na radiátory (odpařovače vody), příp. zvlhčovače elektrické (ultrazvukové).