dougie

Proč se mi po očkování udělala na ruce boule?

Očkování proti příušnicím,injekci mi píchla do svalu na ruce a po pár dnech se mi tam udělala boule? Zmizí za pár dní?
Doplňuji:
no na kontrolu jít nemám,ale ulevilo se mi že sama zmizí tak děkuji :)

Nejlepší odpověď
www

Jedná se o přirozenou reakci organizmu a není potřeba se znepokojovat

Zdroj: Všeobecná zkušenost

Další odpovědi
Berušinka

Taky jsem tam měla po očkování bouličku, to je v pořádku. Měla by zmizet, ale lékeřka by to jí měla vidět až to očkování bude kontrolovat.
Doplňuji:
No, jako budoucí zdravotník bych řekla, že každé očkování by se mělo zkontrolovat – přeci jen je to riziko.

Fun1k

Je to znamení, že tělo si vytvořilo protilátky. Očkování je inaktivovaný nebo oslabený pategen, který nemoc už nezpůsobí, ale pořád na něj imunitní systém reaguje a může si tak vytvořit protilátku.

mosoj

Je to intenzivnější reakce těla na očkovací látku. Pokud to nějak moc nebolí, není zanícené a nemáte teplotu, počkejte ono se to samo vstřebá.
Doktor s vámi stejně nic jiného neudělá.