Avatar uživatele
anonym

Proč se mi „odfoukne“ trojobal při smažení řízků ?

Sakra!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, terry, flodur, Andělé, johana 56, www, anonym, briketka10, anonym, anonym před 4024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

maso je třeba dobře osušit, než ho obalíš v mouce
ale nám to právě chutná když se trojobal odfoukne.Ale nesmí se potrhat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

já přidávám do vajíčka trochu oleje,
pak obaluju už klasicky, nikdy se mi
nic neodfouklo, ale dělám jen 2obal
Doplňuji:
pardón taky jako iceT smažím na sádlíčku,
ale do toho základu dávám olej..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jako briketka!!Mouku také úplně vynechávám,cvrnknu olej a nikdy se to opravdu neodfoukne.Přidej do mouky drcené kukuřičné lupínky a drží ještě líp.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Já smažím řízky tak,že rozkvedlám vejce s hl.moukou do přijatelné hustoty,obalím v tom řízek,následně protáhnu strouhankou a když mám všechny řízky obalené,tak postupně podle smažení už obalené řízky znova protáhnu zbylým rozšlehaným vejcem s moukou,případně vajíčko ještě dodám.
Efektem je,že při smažení neopadávají drobky strouhanky do horkého sádla,a tím pádem sádlo či olej déle vydrží.A zdá se mi,že řízek je pak nějak mňamkovější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Smažím jinak:
Naklepu, posolím, okořením česnekem (jinak podle chuti) a obalím v ochuceném vejci se škrobem (solamyl). Řízky v tom nechám aspoň do druhého dne mezi dvěma talíři, nebo podobně a pak obalím jen ve strouhance a na pánev! Ještě se mně nenafoukly, vyzkoušej ))
Pokud zůstaneš u svého postupu, řízky nech po vyndání z lednice odpočinout, osuš a pak již klasika. Neměly by se nafouknout..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Protože je maso vlhké, je ho nutno vysušit, třeba v utěrce. A ještě rada na závěr : pokud chcete mít řízek opravdu chutný – opepřete jej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Přidám svou trošku do mlýnice…:-) Já na řízky dělám „panýrunk“. Vejce, smetana, sůl, hladká mouka. Do toho dám naklepané řízky a nechám přes noc odpočívat – nejlépe. Když se spěchá, tak alespoň na dvě hoďky. Pak řízky obalím ve strouhance a osmažím. Když na oleji, tak ho naliji teprve do rozpálené pánve (rychleji se zahřeje) a když je akorát, vkládám řízky. Nikdy se mi při tomhle postupu strouhanka neodfoukla. Ještě jsem si vzpomněla na tip od šéfkuchaře z Imperialu – přidávat do strouhanky lžíci, dvě hladké mouky. Ještě lépe tak přilne k masu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

I Ty Brůte!!! Od Tebe bych zaklení nečekala.
Je to tím, když vrstvy trojobalu dobře nepřilnou k masu. Proto je lepší mouku do masa trochu vklepat, nebo používat „obrácené obalování“, kde nejdříve do naklepaného a okořeněného masa vklepeš strouhanku a potom obalíš ve vejcích. Jsou křehčí a šťavnatější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Všem děkuji za podnětnou a plodnou diskuzi! Zkušební odfouklé vzorky jsem snědla a zbytek pro návštěvu jsem smažila dle vašich rad. Zjistilo se, že řízek se dá jíst i trochu odfouklý. :))
Zdá se, že co domácnost, to jiný postup. Smažila jsem zvolna,
ale rovnoměrně, před smažením jsem už obalené řízky ještě jednou protáhla rozšlehanými vejci. Odfoukly se jen trochu. :))

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

moje mamka pekla řízky vždy v troubě a byly nejlepší :)
snad se ti zobrazí tyto recepty chodí mi e-mailem..
http://www.tra­dicnirecepty.cz/hlav­ni-chody/veprovy-rizek-s-nivou/?utm_sou­rce=newsletter&ut­m_medium=email&ut­m_campaign=tra­dicnirecepty_2013-04-11&utm_conten­t=recept_2585

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

vždy je dávám do stejnoměrně rozpáleného oleje

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ocko, páchám dost neočekávaných věcí? :))
Já vždycky maso naklepu a naložím (potřu olejem s česnekem, pivem nebo hořčičí) a nechám odležet. Obal se sice netrhá (hanulko11 :))), ale
při smažení se nafoukne a „bublina“ se rovnoměrně smaží na pánvi dost nesnadno.
Podezřívanou „vlhkostí“ masa to asi nebude, protože obdobné potíže se opakují i když smažím celer a pod. „suché“ záležitosti.

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ocko: Mám připravené obalené řízky na smažení, v klasickém trojobalu. Mám je ještě protáhnout ve vejcích?

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vynechej moiuku a nejdříve požij strouhanku. Vklepej ji zaťatou pěstí, kolik maso „pobere“. Potom použij vejce a smaž opatrněji než běžný trojobal. Výsledkem budeš každopádně mile překvapená.

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ještě jsem viděla mnohokrát,že při smažení je přiklopí poklicí,pak se nafukují hodně.smažíš je volně?

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Nic tím určitě nezkazíte…

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

to budou snad už holandský ..

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nepřiklápím je! Návštěvníci už dorazili, takže jdu smažit. :(( Výsledek dám vědět!

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

jéžiš,já mám chuť na řízek.....

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já taky chjo chjo chjo jdu
si rozmrazit krůtí jatýrka ..

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

To je škoda. Myslela jsem, že už nedorazí a že u tebe uděláme testovací řízkový večer :D.

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ať se dílo podaří!!

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek