Boy 13

Proc se mi neodepsala platba z uctu?

Proc se mi neztrhla platba z uctu?

Vcera jsem si kupoval nakup za 80 kc debetni kartou a dneska jsem se dival na ucet a vubec tam nemam blokace platby a ani ze jsem vubec platbu provedl. Jakto?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží u jaké banky to bylo a jak to tam funguje:

  1. banka blokace (autorizace) v bankovnictví neřeší a promítá tam až finální operace
  2. transakce byla provedena offline a banka (a Tvůj účet) se o ni dozví až při zaúčtování (transakce na malé částky teoreticky může schválit přímo karta)

Další odpovědi
Edison

Otázka na banku. Ale moje zkušenost říká, že i blokace může chvíli trvat.

nyjono

Může to naskočit až odpoledne. Dopolko probíhá spousta transakcí.

da ny

U nákupů v některých zdejších obchodech (termionál jiné banky) mi to také trvá
2 – 3 dny, než se zaplacená částka objeví v blokacích, nebo se spíše platba, pak rovnou odečte.

KarellV

U mé banky ,,blokace,, někdy trvá i den … dva, poté se částka odepíše bez problému z účtu.. – bohužel :D