tony2412

Proč se mi nedobíjí baterie u NTB?

Vyměnil jsem baterii Lenovo v NTB ikona ukazuje že je připojena k síti ale kontrolka nabíjení nesvítí, když jsem ji připojil tak ta kontrolka párkrát blikla a pak už nic, baterie je naprosto totožná jako původní, kupoval jsem ji v Číně ale je snad vyrobena v Bratislavě a přišla mi z Holandska, vše co je napsáno na původní, tak je napsáno i na nové! Když jsem ji připojil a zapnul NTB tak mi to napsalo že baterie není originál a že se nemusí nabíjet a další kecy a pak něco anglicky a že mám zmáčknout Esc , zmáčknul jsem to nápis (takovej ten nápis jako když se píše na psacím stroji) zmizel a nenabíjí to, co s tím? Baterie je fakt úplně stejná i všechny ty popisky jako původní…;// Opravdu jsou baterie naprosto ve všech parametrech shodné, jsou obě LENOVO vše co je napsáno na jedné je napsáno i na druhé, teď ta nová spadla ze 46% na 6% a nenabíjí, při prvním zapojení ale kontrolka nabíjení problikla ale hned zhasla, chtěl jsem sem dát obrázek ale už to nejde…Ale když NTB zapnu tak to něco na černém displeji píše, nerozumím tomu akorát že mám asi zmáčknout Esc co sem vyrozuměl a pak NTB naběhne, hm takže baterka asi v hajzlu, objevil jsem rozdíl, ale píšou že je lze vzájemně nahradit že jsou kompatibilní, já mám 00HW043 SB10J78991 a ta nová je 01AV442 SB10K97595 takže kompatibilní asi nejsou, no stála 1150kč takže lepší by je prochlastat…

Odpovědi
Schluker

Baterie na 99% stejna neni. Kdyby byla, tak by ji ntb neidentifikoval jako neoriginalni. Kdyz nam napisete typ ntb a obou baterii, tak mozna nekdo najde nejaky workaround. Na takhle obecnou otazku obecna odpoved: baterie se nedobiji, protoze neni originalni a ntb to rozeznal.

Dochy

Chce to přesně hlášku a co nejpřesněji typy. Ale osobně bych to viděl na reklamaci, že baterie není kompatibilní.

cochee

Už jsem tu minimálně jednou psal v podobném duchu. Když to, co noťas píše o té baterii, jsou pro tebe „kecy a něco anglicky“ a „něco píše, nerozumím tomu“ – tak věz, že ti, po kterých chceš poradit, tomu rozumějí a ty „kecy“ budou docela zásadní informace. To je jakobys přijel s autem do servisu a řekl „Opravte mi to, jednou za půl roku se mi tam rozsvítí nějaká kontrolka, nevím která, nerozumím tomu, jen idiotsky svítí a auto vždycky chcípne.“ Co myslíš, že ti na to ten automechanik řekne? Pošle tě do pr.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.