randejl

proč se mi čneci (achatina panthera) zavíčkovávají a už jsou zavíčkovaní 3 dny ?

mám 2 šneky achatina panthera a oni už 3 dny nejí a jsou pořád zavření navim čím to je , já je krmím salátovou okurkou a dávám jim vápník tak fakt nevim

_ _ PROSÍM PORAĎTE MI :D jinak mi šneci umřou hlady :_:

Odpovědi
pája139

A nemáš je třeba někde v zimě? já mam podobného šneka a ten se mi zazimoval, když byla zima asi na 3 a půl měsíce (ale to bylo na podzim takže nevim ;)

cochee

Když se zavíčkovává, tak má zpomalený metabolismus, hlady ti zavíčkovaný neumře. Zavíčkovává se asi (myslím si) kvůli nízké vlhkosti v terárku.

www

Pokud se již zavíčkovali, ve vhodných podmínkách hlady nezemřou. Stalo se to z důvodu, žes jim nechtěně vytvořila podmínky signalizující, že se mají zavíčkovat 🙂 .
Přečti si proto něco k chovu tohoto druhu, na webu je toho dost.