zvonisek

Proč se mi často stává, že když se někým hovořím, tak mluvím automaticky ve verších?

Nevím, proč se mi to děje,
srdce mé se strachem chvěje.

Opravdu se rýmovat nesnažím, jde mi to úplně samo. Již ve 4 letech jsem složila své první básně, sice nedávaly žádný smysl, ale rýmovaly se.

Nejlepší odpověď
marci1

Zvoníšek ráda rýmuje,
někdo radši miluje.
Také rýmy ráda mám,
zrovna u nás končí flám.
Bezva jsme se bavili,
také něco popili.
Tak už dobrou noc,

a nezlobte moc. 🙂

Doplňuji 11.2.2021:
Dnes se řeší stav nouzový,
jak to asi dopadne?
Kdo to ví a odpoví?
První co mě napadne,
že to nechám koňovi. 🙂

Další odpovědi
zjentek

Tipl bych tě na poetu,
třeba zrobíš terno v netu.

Hm, tak to se mně moc nepovedlo…

(Třeba máš nadání po mamince, nebo po babičce. neznáš náhodou uživatelku led?)

ivzez

Jestli jde o podobné vyjadřování jako zde,
nemluvíte ve verších, ale v „rýmovačkách“.

Verš a báseň vyžadují vyšší kvalitu.

Kelt

Asi jsi sluchový typ, nezáleží, co řekneš, ale chceš aby to pěkně znělo. Mně taky někdy napadne na něco reagovat tak, že z toho vzniknou verše. Ale raději to neřeknu, protože to má většinou sprostý nebo erotický obsah.

hapiky

Básník nebo textař? I ženy se tím živí.
Talent je potřeba využít.

da ny

Rýmovat (viz ivzez) zvládne každá, „dobře naložená“ osoba. :)
Hlavně ti, kteří mají trochu kladný vztah k ČJ, ti, kteří od dětství
slýchali pohádky. Později rádi četli. Někdy rýmují snílkové, rozverná,
bezstarostná mláďata i ti dospělejší. I mne, ještě občas přepadá podobný fantas ;D

Ametyst

Je vidět, že potkáváš samé inspirativní lidi. Obdivuhodné

marci1

Někdo skládá rýmovačky
a má za to bezva kačky. 🙂

zjentek

…ale je ten verš takové nerozhodné- bude zvoníšek úspěšná, nebude… celý ten koncept je na prd.

Opravuji:

Tipl bych tě na poetu,
vyplníš raz ďouru v netu.