uncle Sam

Proč se mezi vězni nepromíjí násilí na dětech?

Proč si vězni rádi podávají úchyly, pedofily, vrahy a przniče dětí? Prý se násilí na dětech mezi vězni neodpouští. Proč? Copak ti ostatní vězni mají tak rádi děti, že by jim neublížili?

Nejlepší odpověď
quentos

Věřte nebo ne, nějaké základní povědomí o morálním kodexu většina vězňů má. A taky dost dobře vědí, že děti se násilí dospělých bránit nemohou. Tudíž takové zločiny považují nejen za největší prasárnu, která přesahuje i jejich meze (a to už je co říct), ale taky za největší zbabělost.

Další odpovědi
gecco

Kolikrát jsi dejchal cezenej vzduch, že to tak přesně víš??
😉
Obecně – děti jsou společností chráněné a to i tou částí lidí, která třeba vraždí.
Dalším faktorem je sentiment a vzpomínky – mnoho vězňů má ´venku´ své děti a představa, že jim nějaký pedofil (…) ubližuje, zatímco oni jsou v base, není příliš rozradostňující…

led

…možno vás to prekvapí, ale aj väzni sú ľudia.
Dokonca aj tí, ktorí deťom dokážu fyzicky ublížiť, ba aj tí so zameraním na vlastné pohlavie, sú citliví na pedofíliu

Nendak

Určitě tam ten vězeň není za to, že dal dítěti facku. 😉 To muselo být něco horšího a hnusnějšího, tak ať si ho tam ty pokérovaný gorily podají.

orwell

Já jsem sice neseděl, ale znám dobře jednoho, co seděl, byl jsem 2 roky na vojně, sám jsem šikanu zažil v dětství na vlastní kůži a ne jednou. Takže jak to naopak vidím já: Tomu, kdo šikanuje je ve skutečnosti u zádele druh provinění oběti, pokud vůbec nějaké existuje. On to dělá proto, že mu to poskytuje uspokojení, dává pocit moci nad druhým a cítí se jako král. Jinak by to nedělal! Jenže zároveň ví, co činí a většina kolektivu (kromě určitého počtu jedinců, kteří se buď ze stejného důvodu nebo ze strachu přidají) to vnímá negativně a potřebuje se před nimi do jisté míry ospravedlnit. Proto je dobré mít k tomuto chování nějaký důvod, třeba: Kdybys toto neudělal, nebo nebyl takový, či makový, já bych tě teď nemusel napravovat a dělat zase toto. A hned to vypadá lépe, že? Další příklad, manžel uhodí ženu (jasné domácí násilí) a říká: Vidíš, můžeš si za to sama, kdybys ..... Jisté přísloví odkudsi (brzy zde bude aktuální) praví: Když přijdeš domů, uhoď ženu. Ona už bude vědět za co. A tak lze pokračovat dál a dál. No, a protože vězni vědí na co veřejnost slyší a že takto zdůvodněné hnusné chování jim omluví nebo dokonce schválí (možná i dozorci přivřou očko a nic nevidí), tak proč by toho nevyužili? A podle některých vašich reakcí vidím, že to funguje!

zzzlatokopka

Spousta vězňů má děti, a představa, že v rukách úchyla mohlo být jejich dítě...........