Hufnágl

Proč se mění IP adresa?

Mám tarif od nejmenované společnosti, kde jsou hlasové služby a data k připojení na internet. Je mi divné, že se mi mění IP adresy, když se připojím na web. To nemám stabilní IP jako je třeba ve wifi?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nejspíš ne, IP je ti přidělována automaticky po připojení DHCP serverem, je to poměrně běžné. Pokud chceš pevnou a veřejnou IP, budeš si muset nejspíš připlatit – většina poskytovatelů to tak dělá, jednak kvůli agregaci, hlavně ale kvůli další možnosti, jak z tebe vytáhnout prachy navíc. :)

jáára

Aliendrone: často je to otázka bezpečnosti, a vIP jsou přidělovány jen lidem kteří vědí.

aliendrone

jáára>>> Fakt, že neveřejná IP lehce komplikuje případný útok nelze oddiskutovat, navíc to má i další výhody. Ovšem s nimi jsou pojeny i značné NEVÝHODY, takže nula od nuly pojde, podle mě.

Věř mi, bezpečnost uživatelů leží internetovým providerům na srdci asi stejně tak, jako tobě aktuální počasí v Burkině Faso (bývalá Horní Volta). Prachy rulezz! ;) :D :D