Avatar uživatele
Hufnágl

Proč se mění IP adresa?

Mám tarif od nejmenované společnosti, kde jsou hlasové služby a data k připojení na internet. Je mi divné, že se mi mění IP adresy, když se připojím na web. To nemám stabilní IP jako je třeba ve wifi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nejspíš ne, IP je ti přidělována automaticky po připojení DHCP serverem, je to poměrně běžné. Pokud chceš pevnou a veřejnou IP, budeš si muset nejspíš připlatit – většina poskytovatelů to tak dělá, jednak kvůli agregaci, hlavně ale kvůli další možnosti, jak z tebe vytáhnout prachy navíc. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hufnágl Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

Aliendrone: často je to otázka bezpečnosti, a vIP jsou přidělovány jen lidem kteří vědí.

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

jáára>>> Fakt, že neveřejná IP lehce komplikuje případný útok nelze oddiskutovat, navíc to má i další výhody. Ovšem s nimi jsou pojeny i značné NEVÝHODY, takže nula od nuly pojde, podle mě.

Věř mi, bezpečnost uživatelů leží internetovým providerům na srdci asi stejně tak, jako tobě aktuální počasí v Burkině Faso (bývalá Horní Volta). Prachy rulezz! ;) :D :D

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet