petka.s

Proč se mám dívat do očí, když s někým mluvím?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože tím jasně dáváš najevo, že skutečně mluvíš k tomu člověku a ne k někomu jinému nebo sama pro sebe. Navíc člověk díku očnímu kontaktu porozumí lépe tomu, co se mu snažíš sdělit.

Další odpovědi
anonym

tak když se mi budeš dívat na poklopec, tak nevím, jestli mluvíš s ním, nebo se mnou

anonym

Protože je to slušnost, kam jinam bys chtěla u hovoru koukat?

marci1

Protože tím dáváš najevo, že nic neskrýváš a netajíš. Pokud člověk uhýbá očima do stran, něco skrývá, tají, popř. i může lhát. 🙂

redy

Přímo koukat do očí, to dost dobře nejde. Koukám většinou na pusu a na celej obličej.

led

Oči povedia aj zamlčané, prípadne doplnia povedané.
Je dobre pri komunikácii z očí do očí, sledovať nielen oči, ale aj mimiku, intonáciu a pohyby.