Avatar uživatele
anonym

Proč se mají vypracovávat maturitní otázky?

Nestačí si prostě vzít z maturitního předmětu sešit a přečíst si jej.

Já myslím, že vypracovávat si otázky ve formě proslovu asi nemá smysl, protože v tom maturitním stresu si na nějaký proslov ani nevzpomenete a budete rádi, když něco ze sebe vykoktáte a bude to k tématu a správně.

Maximálně beru si z toho sešitu udělat výpisky a ty si dopsat k maturitním otázkám

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4950 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Protože ne všechno učivo je zahrnuto do maturitních otázek, vypracovávají se MO, abys všechno měl/a po kupě a nemusel/a listovat ze stránky na stránku, přeskakovat…
Záleží zcela na tobě, jak se ti lépe učí, co ti více vyhovuje. Ale vypracovávaním MO se zároveň učíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jak píše popelka, není povinnost si vypracovat maturitní otázky. Ale nevím, jakým způsobem je máte sestavené, ale mohou zahrnovat průřez učiva a podle sešitu by se vám učivo jednotlivých ročníků špatně hledalo.
Když si uděláte k otázkám třeba hesla, k tomu odkaz na sešit či učebnici (není to sice ono, protože vypracováním se učíte), třeba vám to bude vyhovovat.
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

U některých předmětů se otázky nekryjou přímo s probíranou látkou. Někde je potřeba informace doplnit, jinde zase zestručnit, případně přeskupit…
Taky mi ale přijde jako nesmysl dělat si je jako proslov. Smysluplnější mi připadne dělat si něco jako osnovu, poznámky, vypsat si jen hodně důležité nebo těžko zapamatovatelné věci, případně zajímavosti…
a jak už bylo řečeno, tím, že se otázky vypracovávají, se to zároveň učíme, přemýšlíme o tom, doplňujem informace, souvislosti a tak… prostě o tématu přemýšlíme, což mi připadá mnohem důležitější a užitečnější, než se jen něco nadrtit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladyhawke

jde o sumarizaci jednotlivých okruhů…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek