štamgast

Proč se Madeleine Albrightová nechala přejmenovat?

A jak přišla zrovna na Madeleine?

Nejlepší odpověď
annas

Madeleine = byla anglickou formou české zdrobněliny Madlenka.. Tak jí začala říkat babička, když Marii Janě bylo 10 let, a to podle filmu Madla z cihelny, který právě v té době běžel v kině. Nechala si jméno legálně změnit i vzhledem k tomu, že otec byl diplomat.

Po okupaci se jejich židovské rodině podařilo uprchnout do Anglie, po skončení války žila v Československu, po únoru 1948 emigrovala do USA.

Z různých zdrojů.

Další odpovědi
mosoj

http://newyor­skelisty.com/nyl/al­bright/albrig­ht-gala-cz.html
Doplňuji:
Od malička měla přezdívku Madlenka , zřejmě ve Švýcarsku Madeleine.

zjentek

nemůžeš z jedné země těžit a druhou propagovat, byť jménem, to bys moc nevytěžil. Taky to dost vypoví o tom vztahu k dané vlasti. Další věc- u těch židů nijaká národní hrdost nevzniká, tam jsou vyšší cíle (pokud se ty zásady tak dájí vůbec nazvat) a „být doma“ nebo „těžit“ se pak dá kdekoli na světě ,)
Doplňuji:
ještě bych dodal, že proslovy židů, že nevěděli, že jsou židé, jsou tak chytré a cílené, že díky takovémuto chování můžete dojít opravdu, ale opravdu vysoko. Vlastně to těží z dobroty, bezelstnosti, vstřícnosti a pochopení celého ostatního lidstva.

zjentek

asi se jí to české nelíbilo ..všechno české už se jí asi nelíbilo ,)