Avatar uživatele
SportWoman

Proč se má nové oblečení před obléknutím vyprat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, briketka10 před 3725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Protože může být kontaminované (neúmyslně nebo třeba kvůli skladování) nějakým chemickým ´sajrajtem´.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Já bych také řekla, že pokud nové oblečení není zalepené originálně a třeba navíc visí na ramínkách, tak je to ochrana vůči tomu, kdo případně zboží zkoušel před Vámi a mohl mít nějakou nemoc, třeba kožní

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

zabalený neperu a tmavý
jen v octu, aby se neseprala
barva, ta pak zůstane stejná..
je potom „tak svěží, jako vyprané v Perwolu“ 😁
Doplňuji:
oblečení není napuštěný,
ale to dělají ty barvy, proto
se má vše před nošením
vyprat v octové vodě..
většinou u Vietnamců že..
některé boty vyvětrají, ale
jiné né !

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Můžou to napouštět chemikáliema, aby jim to na skladě třeba nezvlhlo nebo se do toho nepustili nějaké breberky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Souhlasím s „briketka10“, že je dobré nově koupené pletené výrobky, které jsou barvené sytějším odstínem vyprat v octovém roztoku. Barvy se neutralizují a výrobek vydrží déle stálobarevný. Jinak já doporučuji textilní výrobky před užíváním přeprat. Po barvení, či tisku se textilie na úpravnách napouštějí různými roztoky. Zejména doporučuji přeprání lidem, kteří mají citlivější pokožku, nebo mají nějaký ekzém, či jinou kožní nemoc.
Pro zajímavost. Podívejte se na skrz látku přes světlo, před vypráním a po vyprání. Budete překvapeni, jak je tkanina, či pletenina najednou řidší.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
cynique

Nikdy jsem se s takovým doporučením nasetkal.
Jaká je značka. resp. piktogram pro „před prvním použitím vyprat“? Doposud jsem měl (evidentně nesprávný) pocit, že piktogramy na štítcích znám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek