Proč se lidská bestialita nazývá hyenismem když vinen svými zločiny je pouze člověk ?

Je člověk tak zhusen lidským chováním kterého často nejsou zvířata ani schopná, že se neodváží pojmenovat je v lidském měřítku a raději zamíří do zvířecí říše ? Nebylo by příkladnější pojmenování člověkonismus – lidskonismus ? Děkuji za vaše názory.
P.S. Sama výraz hyenismus nepoužívám.

Nejlepší odpověď
www

Podle mne člověk trpí jakýmsi vyvyšováním se nad zvířata (neprávem) a proto velmi rád používá přirovnávání ke zvířatům, jakoby něčemu méněcennému.

Další odpovědi
Drap

Tyto používané výrazy pochazejí z dob dřívějších, kdy lidé vnímali zvířata , jejich zvyky a chování odlišným způsobem než dnes. Většina těchto přiřazených vlastností , chování a povaze skutečných zvířat neodpovídá.