Fíla21

Proč se lidi stydí ukazovat zuby?

Lidé se o chrupu téměř vůbec nebaví..při slově zubař nebo zub radši všichni ztichnou. Jaký je ale důvod,že lidé nesnesou,když se jim někdo na zuby dívá,či spravuje. Proč jsou zuby tak tajemné? Takové otázky si klade hodně lidí..avšak skoro nikdo nedokáže o téhle věci hovořit,natož debatovat…Jaký je váš názor na toto téma?..

Nejlepší odpověď
anonym

Tajemné?snad trochu intimní…

Další odpovědi
led

Zjavne je to pozostatok z dávnej minulosti.
Pôvodné ukazovanie zubov bola výstraha, k tomu sa pridávalo aj temné zavrčanie.
Neskôr bolo málo ľudí, ktorí sa mohli chváliť krásnymi zubami. Bol to dôsledok životosprávy a neustáleho násilia. Tí bohatší ich síce dokázali zakryť hlavne zlatom, tí sa aj chválil svojim bohatstvom v zuboch, ale na druhej strane ukazovanie takého zlatého chrupu, bývalo aj často životunebezpečné pre ich nositeľa.
Nezdravé zuby sú často spájané aj s bolesťou, nielen bez ošetrenia, ale aj pri ošetrovaní, na čo nikto radšej nechce spomínať.
Dnes sa už starostlivosť o zuby rozšírila, aj keď v súčasnej dobe už to nie je lacná záležitosť. Takže maximálna debata potom spočíva " dnes mi zase robili zub a stálo to majlant". No, kto sa už môže chváliť, že má „majlant“ na rozdávanie, keď nemá za čo kúpiť chlieb. A tí čo na to majú sa nimi chvália tak ako sa aj chvália svojim majetkom.

marci1

Bohužel se stále dost lidí o svůj chrup pravidelně nestará a nechodí na pravidelné prohlídky. K zubaři se „doplazí“ jen se šílenou bolestí a pokud jim zubař zuby vytrhne, nechají to tak, jelikož tvrdí, že nemají peníze na zuby. Ale cigarety a minimálně 5 piv denně musí být. Je to škoda ! Za mě nejdříve zuby, pak to ostatní. A mám radost, když mě pan doktor za zuby pochválí.:-))

roxy52

Protože je má spoustu lidí v katastrofálním stavu a to díky tomu , že nechodili na preventivní prohlídky a teď už na zubaře mraky lidí nemá peníze.

Šidlo

lebo pre čr a sr zubárov je ešte stále hygiena a novokain tabu

druhá vec je, že sú ešte aj drahí…takže tí trochu schopní sú doslova finančne nedostupní pre väčšinu populácie

aj dobrá kefka, pasta, niť, voda......sú pre ľudí drahé