afro.minerva

Proč se lidi stydí koupit si Bibli?

Už jsem mnohokrát uvažovala, že si koupím Bibli a prostě si ji přečtu. Je to největší bestceler, jakej kdy byl. A vlastně by mě to i zajímalo. Ale nikdy jsem si ji nekoupila. Měla jsem strach, že si o mě budou myslet, že jsem nějaká divná a divně na mě koukat. Ani v knihovně jsem neměla odvahu si ji půjčit. Zní to asi směšně, ale já to tak opravdu cítím. V dnešní době, kdy je na každém kroku porno, proč je pro obyčejného člověka málem ostudné koupit si něco takového, jako je Bible?

Nejlepší odpověď
quentos

naše země je jednou z nejméně religiózních na světě, tedy má malé procento věřících. Možná proto máte ten pocit. Nicméně to Vám nebrání si ji pořídit a přečíst. Když si lidi půjčují knihy, v nichž je mrtvola na každém kroku, nebo naopak sentimentální milostné románky – TO svědčí o tom, že jsou divní, případně povrchní. Rozhodně to však neplatí o Bibli – vždyť je považována za poklad literatury, už jen pro vytříbený jazyk, kterým je psaná.

Další odpovědi
Nuk nuk

Drtivá většina lidí si spojuje Bibli s věřícími lidmi a s církví. Není divu, ona k nim také patří. To ovšem neznamená, že by si jí nemohl přečíst kdokoliv jentak ze zájmu, je přístupná každému.
Lidé se ale stydí, protože v naší zemi v této době není příliš moderní být věřící – nebo alespoň není moderní být křesťan. To v nás žel vypěstovalo hned několik faktorů – zpočátku to bylo nucené náboženství, pak komunismus, který mu byl naopak nepřátelský, dnes je to EU, která si s křesťanstvím také příliš netyká spolu s takovým tím módním trendem věřit všemu, jen ne Bibli.

Jestliže si ale Bibli přečíst chcete, jednoduše se neohlížejte na to, co si myslí okolí. Nikomu není nic do toho, co čtete Vy. Vy jim do jejich četby také přeci nemluvíte. ;)

georgia

Nemyslím,že je ostuda koupit bibli.Jestliže se stydíte já vám jí koupím .Mám doma bibli a jsem ráda,že si mohu přečíst spoustu moudrá,která obsahuje.je to moudrá poučná kniha

deny555

Chce to trochu sebevědomí,prostě jdu a koupím si ji.Každý si přeci může koupit co chce,když na to má.

Michal

Lidi se dělí na dvě skupiny,možná na tři.Jedni si Bibli nekoupí protože nevěří v Boha a četba Bible jim připadá zbytečná.Druhá skupina lidí je ta ,do níž patříte vy-stydí se,mají divný pocit,odkládají nákup a nelépe by ji kupovali za tmy.Ale ta doba ,kdy si člověk koupil knihu ve froňtě a ve čtvrtek,je doufám pryč.Třetí skupina lidí je mládež,která by koupila-někdo,ale má obavu, co řekne parta.Kupte si Bibli pokud cítíte potřebu ji číst a je to.To se má stydět doktor,že si kupuje knihu o gynekologii astrolog si jistě koupí knihu o astrologii a nepřemýšlí o tom ,kdo se dívá a ti mladí si kupujjou Bravíčka,knihy o sexu ,porno a je jim okolí fuk.Teď to napíšu neobratně „Já bych se styděl,že se stydím!“ V dnešní době.

Zdroj: pochopení doby

Klarisa

Klidně si ji kupte,já ji mám doma.Můj bývalý manžel ji dokonce kdysi vyhodil do koše,tak jsem ji vytáhla a mám ji schovanou.Jsem věřící a nestydím se za to.Je to jen vaše věc a na druhé nehleďte.