postcd

Proč se lidi nespokojeně hádaji?

mám na mysli v manželství třeba.. (neshody a nespokojenost s něčím), ideálně i řešení (vyjma rozvodu – což nemusí být vždy řešení, možná útěk před problémem)

Nejlepší odpověď
Hamon

Protoze se neumi hadat spokojene.

Další odpovědi
marci1

Protože si neuvědomují, že jsme na světě jen velmi krátce a zbytečně si si ho „kazí“, místo toho, aby si ho užili v pohodě. 🙂

cochee

Ale tak když to není na denním pořádku tak občasná hádka nezaškodí, páč je to takové koření, aby jídlo ( = život) nebylo bez chuti – no a navíc, po hádce se usmiřování většinou řešívá sexem ;)

da ny

Možná z nedostatku tolerance, vzájemné komunikace, nespokojenosti ve vztahu, z neochoty ke vzájemným kompromisům, z panovačnosti, sobectví nebo
jen z hlouposti :)…
„Dohady“ jsou běžné, hádky zbytečné :D
Když hádka, tak konstruktivní, raději – ne destruktivní!
.

postcd

jestli se nehádám také proto, že jsem líný přemýšlet, uvědomit si, že druhý má jiný pohled, jiné podmínky, je jiný a podle toho je také souzen, pokud bych bych se narodil místo něho, získal bych ty samé podmínky, samé názory, přístup, chytrost, atd atd..

kromě lenosti přemýšlet jestli tot aké není neschopnost se, lenost bojovat s negativními podmínkami v mém životě ⇒ přenáší se do vztahu

také by to mohla být ta pýcha, která znemožňuje prozřít, díky které myslím na sebe místo na výsledek (společné blaho)?