dust8

Proč se lidi často aktuálně nejvíce zajímají o nově zemřelé osobnosti, celebrity, než o prosté „nezajímavé“ lidi?

Nejlepší odpověď
Filip84

Protože většina lidí (cca 60%) je stádových (odborně přimknutá k referenční skupině), protože cca 40% lidí trpí nějakou formou závislé poruchy osobnosti, tak proto tito lidé chtějí vzory.

A protože to lidé chtějí, tak to lidé sledují, a protože to lidé sledují, novináři to vyhledávají – protože z toho žijí.

Prostá kausalita, celý příběh, jako. 😀

Další odpovědi
Ametyst

Protože se o těch “ nezajímavých” lidech třeba ani nedozvědí. Protože media navádějí, o koho se mají zajímat. Dnes je všechno byznys, a z obyčejných lidí žádné prachy a sledovanost nekouká.