Avatar uživatele
Registrovaný

Proč se lidi bojí klaunů?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Můj syn se taky bál, říkal, že moc klauni křičí a že bouchají druhýho klauna, když byl v tv Polívka s klaunským nosem,syn utíkal do kuchyně pod stůl, hrozně se bál :-) To mu byly asi tři roky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jak jste na to přišla? Klauny s červeným nosem a bílými tvářemi zase tak často nepotkáváme. Do cirkusu lidé také často nechodí. V TV se objeví např. Bolek Polívka s červeným nosem, někdy i jeho další hosté. Že by se těchto klaunů někdo bál?

Viděla jsem v TV pořad, který se týkal tzv. zdravotních klaunů, kteří navštěvují nemocnice, snaží se rozptýlit pacienty , aby zapomněly na chvíli na své prboblémy, s nimiž do nemocnice přišli. Rovněž chodí mezi seniory. Smích pomáhá léčit. Těch se rovněž nikdo nebojí ...

Samozřejmě pokud to neberete jako J. Werich, který říkal, že klaunů je málo, ale šašků, těch je dost Ti jsou i přneseně kdekoliv kolem nám, těch je možné se bát, bohužel za "šaškovskou blbost" se nezavírá ....
Doplňuji:
Bota - pacienti zapomněli.
----
Ještě se znova vracím k otázce. Přemýšlela jsem, zda je možné mít strach z klauna. Ale je pravda, že jsem se zaměřila na dospělé, i když děti jsou také lidi, ale nikdy se s tím nesetkala.

Je to tzv. coulrofobie , která byla identifikovaná asi kolem roku 1980. Pojem byl publikován na internetu. Pravděpodobný původ od starořeckého slova - chodec na chůdách. Tohoto klauna si vymysleli tzv. pseudointelekturálové, když někdo vypadal podezřele a vzbuzoval irracionální s trach.
Etymologcký anglický slovník

Fobie se objevila i u nás.. - viz odkaz. Dlouho trvalo, než rodiče a psycholog zjistili, že šetileté dítě dostalo strach, z klauna. Na nic zvláštního se tehdy nepřišlo. Nikdo si v tuto chvilku spojitost s přítomností klauna a zdravotních problémů nespojil.
Více v odkazu.
http://www.vasedeti.cz/…

Proč - myslím si, že děti si zřejmě nejsou schopny uvědomit, že je to skutečná osoba, ale berou klauna jako nějakého "netvora", nerozumí možná jeho smíchu a legrací. bojí se, že jim může ublížit.


Avatar uživatele

Kteří lidé se bojí klaunů???
Mně osobně klauni připadají milí (a nebo mi - minimálně, nevadí). Děti pak klauny vyslověně milují.
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Jsou nalíčení, nelze jim číst z tváře.


Avatar uživatele

Tak to slyším poprvé.Ještě jsem nepotkal člověka, který by se bál klauna.

Jedině že by lidé, kteří se bojí klaunů, četli knížku TO od Stephena Kinga, kde klaun unáší a zabíjí děti a pak si to promítali do skutečnosti.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

GM - naopak - nikdo ´normální´ nepoužívá tak výraznou (a výrazně ´čitelnou´) mimiku, jako právě klauni (mimové obecně).
A to, že této mimice lze věřit právě jen v kontextu role, je, snad, také logické - klaun prožívající momentální osobní tragedii nesmí publikum deprimovat a navést ke hledání nejbližší vhodné větve (a kusu pevného špagátu), musí je rozveselit, rozesmát, ´rozšťastnit´. Od toho je klaunem.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.