Löwe

Proč se lidé zlobí, když je upozorníte na jejich chyby?

Neměli by raději poděkovat za to, že už stejnou chybu neudělají?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Chybama se člověk učí,ale nerad poslouchá,že chybu udělal.

Další odpovědi
gecco

Lidé neradi vnímají kritiku – třeba z ješitnosti…
😉

talka

Moudrý člověk je vždy rád za upozornění a ještě poděkuje.
Doplňuji:
Moje zkušenost.

ivzez

Možná, že se lidi nezlobí až tak kvůli upozornění na chyby,
ale spíše kvůli formě, jakou jsou na chyby upozorněni.

Je těžké vyslovit nebo napsat kritiku věcně – tak, aby dotyčného přiměla k zamyšlení, aby ji přijal bez zbytečných emocí. Upozornění na chyby či kritiku
řada lidí vnímá jako osobní útok a snaží se tomu nějak bránit.

Další problém může být v tom, co kdo považuje za chybu.

Nevíteto?

Tak ono záleží i na tom jak jim to řekneš, jestli v klidu nebo urážlivě, jestli ti do toho něco je (pokud soudíš třeba jejich způsoby trávení času, vztahy apod.), nebo po nich úplně vyjedeš 🙂

michaela17

To protože takový člověk je velice hrdý na to aby uznal nějakou svou chybu

Šidlo

nuž, a sme opäť pri cognitive bias…

1.mozog je automaticky nastavený na určitý pocit neomylnosti
2. keby sme ho vôbec nemali, vôbec by sme sa nevedeli rozhodovať, stále by sme sa obviňovali za všetky spáchané chyby a prešľapy…proste nula bodov sebavedomie a z neho vyplývajúca rozhodnosť
3. áno, veľmi úzkostní a depresívni ľudia ho naozaj nemajú.....a ako žijú?
4. naopak, narcisi ho vôbec nevedia/nechcú vypnúť, a tak doslov žijú v sebaklame, že sú dokonalí…a ako žijú oni?

úzkostný človek vybehne pri upozornení na chybu preto, že on sám sa obviňuje (aj z blbostí, za ktoré nemôže) prakticky non-stop a vy len prilievate olej do …hm, veľkého lsnéh požiaru v jeho hlave

narcis na vás vybehne preto, že od neho vlastne žiadate vytriezvenie zo zdrogovanosti, korú si starostlivo pestuje…áno, aj pocity sú drogy, aj falošné

a človek ,ktorý týmyto dvoma extrémam netrpí, môže vybehnúť hoci aj za to, že mu beriete možnosť priznať sa vtedy, keď je na to sám pripravený alebo upozornením žiadate o zmenu statusu quo/ o nejakú aktivitu…a s tým má tiež kopa ľudí problém (poznáte to, chybu prizná, ale napraviť ani za svet, lebo by musel pohnúť zadkom, zmeniť niečo vo svojom živote)

rozumný človek bude naozaj rád, že ho niekto upozornil.....lebo vie, že dôsledky nenapravenej chyby sú horšie než zranená pýcha/nutnosť nápravy