Proč se lidé zlobí i za tu pravdu, která se jich netýká?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Záleží na tom, kdy, kde a u koho.

Třeba jde o ty, jedince, kteří jsou spravedliví, nejjde jim i sebe, zastanou se slabších, nejsou lhostejní, dávají ze sebe to nejlepší, – lidskost . K pravdě vede jen jedna cesta – čestnost a férovost,

Jiní se možná zlobí kvůli tomu, že jim záleží na tom, kdo pravdu říká, zda jpřátelé nebo nepřátelé.

Další zastánci pravdy chtějí, aby pravda žila věčně a zvítězila nad lží. .Těm, kteří lžou, stačí, že lživé informaci přežijí jeden den. Vždyť lež se šíří rychleji než pravda

U některých to může být i pravda „vděčná“.

Doplňuji:
Opakuji. Záleží na tom, kdy, kde a u koho.

Je velmi důležité, zda jde o pravdu subjektivní či objektivní, realativní či absolutní,. U pravdy absolutní se vedou spory, zda vůbec existuje. Pro jedince to může být jeho svědomí, které ukazuje, kam se má vydat – zda vidí nejen utrpení, nespravedlnost, ale i to, co je ve světě pozitivní. atd.

Proto se mnozí lidé zlobí za pravdu, i když se jich přímo netýká.

víc diskuse