Proč se lidé ve spánku otáčeji ze strany na stranu?

Zajímalo by mě,proč se lidé,když spí,otáčeji např. z pravé strany na levou automaticky? Je to vlivem pohodlí? Nebo si to tělo samo žádá?

Nejlepší odpověď
briketka10

někteří se otáčejí, protože mají hrůzné sny..
jiní mají špatnou matraci – můj případ ☹
další, např.nemohou usnout, dlouho na něco
myslí taky můj případ 😁
nebo je něco bolí a dělají si právě tebou psané
pohodlíčko – různě si pokládají nožku přes nožku
apod. ruku pod hlavu atd.
a to ještě někteří chrápou i skřípou zubama brr..

Další odpovědi
quentos

je to v souladu s fyzikálním zákonem, že „působení těles je vždy vzájemné“. Tudíž když spím, můj bok působí svou silou na postel (mírně ji promáčkne), ale ona zároveň i ta postel působí svou silou na ten bok, takže je potom nutno obrátit se na druhý, „neopotřebovaný“, na nějž zatím silou působeno nebylo a tím pádem se na něm lépe spí (dokud zase postel silou nezapůsobí na tento a druhý bok si neodpočine – pak se proces opakuje).