Sarrow

Proč se lidé stydí poslouchat vážnou hudbu na veřejnosti?

A směšné to přijde i těm kteří ji sami poslouchají…

Nejlepší odpověď
Mirdas

Vážná hudba je základem každé hudby kterou dnes posloucháme a to bez rozdílu stylu.
Takže kdo se za jeji poslech stydí a nebo je mu dokonce pro smích, směje se i té vlastní.
Vážná hudba je specifická tím, že by jste si na ni měl udělat čas a klidné prostředí pro vnímání celistvosti hudby.
Po čase i vás okouzlí.

Další odpovědi
Drap

Proč by se měli stydět? Kdo chce, tak ji poslouchá , kdo nechce neposlouchá. Neznám nikoho, kdo by se za to styděl.

Awe

Mě to směšné nepříjde.A taky si jí rád poslechnu.Nesmíš brát v úvahu pubertální děcka kterým příjde směšné vše co se jim nelíbí nebi není IN
Doplňuji:
*nebo

mosoj

To jsi někde slyšel. Jediné co je pravda je ,že vážná hudba se musí opravdu poslouchat a to při práci či nějaké činnosti opravdu nejde.

Houslovyklic

No, já se za to například nestydím. Včera jsem poslouchala v mhd Dvořákova Jakobína, dneska Stabat mater…
Když se mě někdo někdy zeptá, co poslouchám, a já mu řeknu něco z oblasti vážné hudby, většinou reaguje dost překvapevně, ale vnímá to pozitivně (obdiv).:)

Ještě by stálo za úvahu, co je myšleno slovy „na veřejnosti“. Když si to pouštím do sluchátek, moc veřejné to tedy není…

krftwrk

Protoze poslouchat z miniaturniho repracku (mobil) nejakou symfonii muze jen masochista..

Navic 99% si pousti hudbu nahlas jen proto, aby se pochlubili s tim co poslouchaj (nejcasteji rovne ksilty)

Fyzik

Protože to není in přece.

Já osobně mám jakoukoli hudbu rád (kromě té primárně komerční, ale o tom až jindy), a tu vážnou rovněž, a když třeba v šalině na tabletu hledám noty pro piano, nejedna krasavice hlavu obdivně otočí. :)