zdravotko

Proč se lidé stěhují za prací zrovna do Anglie?

Ahoj, uz dlouho me zere otazka – proc se lide stale stehuji do Anglie / Irska, kdyz uz to tam davno neni takovy „hit“ a navic se tam vetsine nelibi. Anglii miluju, ale fakt bych se tam nestehoval jen kvuli vidine „lepsiho“ zisku. Proc nejdou treba do Svycarska, Norska, Svedska a jinych krasnych zemi, kde je ta krajina a zivot nekde jinde? Proc se vsichni cpou do UK a pak placou, ze jim chybi rodina a vrati se do CR/SK?

EDIT 1: To jiste je, jenomze co sleduju ty skupiny ‚Prace v Anglii‘ atp. tak vetsina lidi umi maximalne napocitat do peti (s prominutim). Takze me spis napada lenost a zazite klise nez zkusit neco noveho.

Dokaze mi to nekdo osvetlit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak určitě se všichni necpou jenom do GB, do Německa se stěhuje za prací daleko víc lidí. V některých zemích není snadné (ne-li nemožné) získat pracovní povolení a taky funguje jazyková bariéra. Lákadlo trojnásobných výdělků je veliké a většina lidí neplánuje svůj pobyt v cizí zemi jako dlouhodobý. Nepláčou a počítají s tím. Vybouchat prachy a honem domů.

Další odpovědi
Drap

To je každého věc, kde si hledá své štěstí. Může v tom hrát i roli určitá znalost angličtiny, která se dnes na všech školách učí.

dubraro

Určitou roli hraje to, že hledat si práci v Anglii bylo možné hned po našem vstupu do EU, v Německu až o 7 let později. Anglie také, díky své koloniální minulosti, má tradici v tolerování cizinců a jejich využívání pro méně atraktivní práci.
Velmi mnoho lidí má alespoň jakousi znalost angličtiny. Těch co umí německy je méně, o švédštině ani nemluvě.