pn65

proc se lide registruji na uradech proti exekucím? funguje to vůbec?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Funguje i nefunguje. Jde o to, že exekutor nezabavuje majetek jen v místě trvalého bydliště, ale i tam, kde se domnívá, popř. ví, že se povinný zdržuje. Takže budu mít trvalý pobyt na Městském úřadě a bydlet budu v Novákově ulici 17. On si zjistí, že tam bydlím a stejně příjde do Novákovi ulice a nic s tím nenadělám.

Další odpovědi
Hlada

Lidé dělají různé voloviny. Žijí si nad poměry a důsledky pak svádějí na exekutora. Kromě toho, že exekutor může zabavit majetek kdekoli, je to počínání krátkozraké. Z majetku se mnoho nevydraží. Účinnější je exekuce na plat, která může trvat 10 let a do té doby se snad i u nás obnoví vězení pro dlužníky.

marci1

Myslím si, že si exekutor zjistí všechny reálné možnosti, kde by mohl případného dlužníka „nalézt“. 🙂

gecco

To existuje??? – „úřad proti exekuci“???
;-D

ivzez

Trvalý pobyt „na úřad“ si podle zákona nemůže nikdo nahlásit sám.

Stejně to nefuguje, protože exekutor má právo jít kamkoliv,
kde se oprávněně domnívá, že má povinný nějaký majetek.

Filip84

Samozřejmě, že nefunguje; mysli:

Zpravidla:

  1. exekutor nejprve fenduje účet (účty) – tam je jedno, kde bydlíš,
  2. když účet (účty) nepokryje vymáhanou povinnost, exekutor fenduje mzdu, plat a jejich příslušenství – tam je jedno, kde bydlíš,
  3. když účty ani mzda nepokryjí vymáhanou povinnost v rozumné době, exekutor fenduje motorová vozidla – tam je jedno, kde bydlíš,
  4. až když nic z toho nevede k vymožení vymáhané povinnosti v rozumné době, exekutor fenduje nemovitost ve vlastnictví povinného (pokud nejde o bagatelní pohledávku, tam to nejde), případně ZVÁŽÍ mobiliární exekuci.

S ní jsou spojeny náklady, takže pevně věř tomu, že než zazvoní vykonavatel u dveří, tak se dojede na místo podívat, vyptá se sousedů etc. Kde není, ani exekutor nebere.

Pokud má povinný skutečné bydliště jinde, než trvalé, je to pro exekutora, jen a pouze, práce navíc. Jednoduché to je, pokud např. povinný má na té adrese na sebe pevný internet, elektřinu nebo něco podobného – pak má exekutor důkaz soukromou listinou. Pokud nemá, no tak musí zajistit důkazy – svědky, to, že má tuto adresu např. povinný jako doručovací v pracovní smlouvě atp. Byť se to nezdá, tak to v praxi nebývá až takový problém.

Takže ne, je to k ničemu. 🙂

Jsou kulantnější způsoby – převést nemovitý i movitý majetek do svěřenského fondu, a na každou položku v baráku mít papír na ten trust. Pak exekutor přijde, podívá se a odejde. Ovšem zřízení trustu nestojí pět padesát a musí se udělat zavčasu, jinak to lze napadnout, a v exekuci už to vůbec nejde.