Avatar uživatele
Sarrow

Proč se lidé rádi bojí a jaké to může mít následky na jejich zdraví?

Proč rádi vyhledáváme nepříjemné situace které nás děsí a šokují?

Co může taková záliba hororovým divákům či hráčům (her jako je například Amnesia, Slenderman, Outlast) způsobit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, RyuzakiKate, Melkor před 3852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Někdo to asi někdy potřebuje, ale souhlasím s „quentos“, že krátkodobé zvýšení adrenalinu neškodí, jen pokud se to stane každodenní nutností, tak se to jistě na zdraví projeví. Psychika tím hodně trpí. Hry, které uvádíte neznám, ale jistě jsou dost „hororové“. Mohou vzbuzovat v lidech agresivitu, touhu lidi ovládat, ponižovat a „dusit“. Myslím si, že adrenalinu si užijeme dost i v běžném životě. Nerada se bojím. Mám raději příjemné a hezké věci, které se mi líbí.
Krédo Jeana Maraise bylo : " Pro mě je štěstí natolik důležité, že odmítám vidět, co se mi nelíbí ". 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Jsou často znuzeni stereotypem, já se ráda nebojím. Mám ráda klid a pohodu, žádný stres či strach.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Potřebují vytržení z každodenního stereotypu – čím zvláštnější, tím lepší.

Krátkodobé zvýšení adrenalinu by škodit nemělo, naopak prospěje – jako se vším.

Názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Melkor

Myslím si, že není dobré koukat na horory a hrát hororové hry. Často je tam hodně krve, násilí, zabijení, démonů, mutantů, zrůd a podobných věcí, což duševnímu zdraví neprospívá, lidé kteří často koukají na takové filmy a hrají takové hry mohou být jimi často ovlivněni a člověka lze ovlivnit celkem dobře. To, jakým způsobem nás ovlivní sledování takovýchto fimů nechám na každém z nás, ale moje rada zní: Nekoukat a nehrát. A ne všichni lidé se rádi bojí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Všechny tři hry znám, a za sebe musím říct, že sama doma bych to rozhodně nehrála… Asi sleduješ kanály jako je PewDiePie, Markiplier a podobně, ne? Je sranda se dívat na to, jaký k tomu maj komentáře, jak se lekaj… No hlavně pak z toho maj i peníze a diváky… A to vytržení z reality a adrenalin, to bude asi ono…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Honza D.

Tak je to určitě tím, že každý ten stereotyp rád nemá (jak už zde někdo uvedl) a trocha toho adrenalinu na povzbuzení, nikdy nepřijde na škodu ;)
Myslím, že když se někdo rád bojí, tak je to jen a jen dobře ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek