Vroudenspil

Proč se lidé dotýkají " zářících " soch na Karlově mostě ? Má to nějaký význam ?

Nejlepší odpověď
annas

Dotknout se vyleštěné plochy na sochách nepaltí jen pro Karlův most. Je takových 10 míst na světě, které přinesou štěstí.
http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/223057-dotknete-se-deseti-kouzelnych-mist-ktera-vam-prinesou-stesti.html
.
Jde samozřejmě o pověru. Proč se lidé dotýkají, co kdyby náhodou je štěstí potkalo… každý má jiný důvod..

Např.
" Dotknout se plaket na soše svatého Jana Nepomuckého prý nosí štěstí, ale pokud chcete opravdu postrčit osud správným směrem, pak popojděte několik kroků ke Starému Městu a na levém zábradlí mostu najděte kříž s pěti hvězdami. Prstem se dotkněte každé z nich a pak položte levou dlaň na kříž. To, co si v tu chvíli budete přát, se vám splní."

Další odpovědi
suaeda

Jen doplním. Příznivci geocachingu znají tzv. Virtual Cache, která je rovněž na Karlově mostě. Založil ji „geo-kačer“ z Kalifornie a úkolem na její odlovení je se dotknout určitého zářícího místa a nechat se vyfotit.
Doplňuji:
Jinak na pověry moc nevěřím. Před lety jsem vhodil mince do Fontány di Trevi a ještě jsem se do věčného města nevrátil.

Adula.57

Nejsou zářící, to jen palce těch soch jsou vyleštěné z toho, jak se jich lidé dotýkají. Říká se, že pokud se dotknete palce, budete mít štěstí.

anonym

Zřejmě proto,aby jim to mělo přinést štěstí:
http://tn.nova­.cz/clanek/ma­gazin/hobby/ces­tovani/doteky-ktere-vzrusuji-aneb-sochy-ktere-prinasi-stesti.html
Podobné je to v Plzni na kostelu svatého Bartolomějě,tomu andělíkovi místní říkají vošah.
http://www.jpeg­.cz/obrazek/1al
Doplňuji:
S tím splnění přání jak píše Annas,bych si dovolil nesouhlasit.

lexx

splňuje to přání ? jejda to je žůžo…chtěl bych červené ferrari, to budu muset až na karlák do Prahy, ach jo…

ivosek2

aby chytli špínu