gepik

Proč se letos jede Velká pardubická už v sobotu?

Prohrabuji se internetem a nemůžu nic najít. Že by to bylo kvůli volbám, nebo proč? D

Nejlepší odpověď
zdenyp

Kvuli kolizi s plochodrazni Zlatou prilbou.Proc ale musela ustoupit Velka to nevim :)

Další odpovědi
tau

K termínové kolizi došlo poté, co Zlaté přilbě Mezinárodní motocyklová federace už v dubnu 2011 přidělila jako termín konání druhou říjnovou neděli. Představitelé ploché dráhy o tom s dostihovým prostředím nejednali, a tak Jockey Club o kolizi ještě v prosinci 2011 nevěděl, proto schválil termínovou listinu s Velkou pardubickou v obvyklém čase – tedy na druhou říjnovou neděli. A tím pádem oba slavné závody časově kolidovaly.
Dostihy poté na žádost primátorky Pardubic ustoupily a přesunuly Velkou pardubickou na sobotu.

manon

Řekla bych, že tam kolidovali dva velké závody – Velká pardubická a plochodrážní závod Zlatá přilba. Nakonec se snad jede Velká v sobotu a Zlatá přilba v neděli. Město mělo obavy ze zvldádnutí dopravní situace.
Doplňuji:
*y

kukulicka

Protože většina informací by měla být na inťáku.
Koukni se.
Třeba do vyhledávače napiš: proč se velká pardubická konala v sobotu.