E_Mina

Proč se kostka cukru rozpustí rychleji v horkém než studeném čaji?

Proč se kostka cukru rozpustí rychle v horkém čaji?

Nejlepší odpověď
Kepler

To je základní poznatek fyziky či chemie. Čím vyšší teplota, tím se molekuly rozpouštědla pohybují rychleji a mají vyšší energii.

Další odpovědi
aliendrone

Já jen doplním Ke=plera pro lepší pochopení. Molekuly studené vody působí na cukr podobně, jako když ťukáš/tlačíš do dveří tak dlouho, až se otevřou. No a horká voda (jejíž molekuly mají mnohem vyšší energii) by v tomto „dveřním příkladu“ byl ekvivaletnt nakopnutí dveří s rozeběhem, rozlétnou se raz dva, tak proto. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.