Galasuns

Proč se kocourek skoro vždy klepe, když usne? Je nemocný?

Skoro vždy, když se přijde kocourek mazlit a usne, tak se začne klepat, jako by měl křeče, ale jen když usne. Je nemocný, anebo to může být třeba stravou? Je mu 9 měsíců a taky začal hodně často, jak bych to řekl, vrkat. Nevim, co to znamená, já tomu říkám, že povídá. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba se mu něco zdá

Další odpovědi
quentos

Na to může odpovědět jedině veterinář! Laické dohady z internetu mu můžou i ublížit, ba ho ohrozit na životě.

zjentek

Podobné rady na netu jsou dvousečnou zbraní. Jednak mohou kocourovi ublížit „blbé“ rady přímo na netu a druhak tě rady mohou nasměrovat na veterinu a kocourovi mohou ublížit až tam. Zvláště pak v případě, kdy se u kocoura jedná s NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ o reakci na jeho snění (pokud znám kočky a já je znám a přesně takovému jejich chování totiž tvůj stručný, přesto jasný popis odpovídá), což nevím, jak hodláš popisovat vetovi, ale ten si popis tak či onak PŘELOŽÍ PO SVÉM, protože když už tam budeš a přijdeš na řadu, proč by na tvém kocourkovi nevydělal nějaké ty peníze, že? No a v tu ránu máš s kocourkem problém, který bude s největší pravděpodobností vyžadovat péči veterináře. Zatím to tedy vypadá, že tvůj kocourek pouze sní, ovšem prober to ještě s rodiči, nebo s někým rozumným. Je třeba si být jistý a k tomu je zase třeba určitých životních zkušeností. Vypozorovat je možné lecos a umět pozorovat je veliký dar, který máme, ovšem chce to určité soustředění na věc.

mardub4

Mně to dělá pejsek. Stačí ho pohladit, nebo lehce podrbat a je po klepání. Myslím, že to je opravdu jeho sněním jak říká zjentek. Sousedi měli něco podobného a začali pejska léčit na padoucnici. Takže pohladit a určitě přestane s klepáním.