Proč se kočce nesmí stříknout do kožichu sprej proti blechám, který je určen pro psy?

Nějak to nemůžu najít, vysvětlení, proč se nesmí spej na blechy pro psy stříknout i kočce, co hrozí? Jsou tam vyjmenovaná snad všechna ostatní zvířata, která se tím postříkat můžou, jen kočka ne, tak by mě zajímalo, co by se stalo, jak moc bych jí ublížila, …čím?

Nejlepší odpověď
annas

Ve spreji proti blechám je u psů jedna z používaných účinných látek (permethrin) ta totiž způsobuje nervové příznaky až smrt koček.

Proč? Permethrin je rozpustný v tucích, a může být vstřebáván kůží nebo vnitřně. Jeho jedovatost souvisí s metabolismem jater.
Kočka má relativní nedostatek enzymu jaterní glukuronosyltran­sferázy, což vede ke špatné schopnosti vstřebat permethrin. Proto kočky jsou mnohem náchylnější k otravě.

http://icatca­re.org/permet­hrin/owner-info